rezerwuj online

Blog

 

Wynajem krótkoterminowy i podatki

W ostatnich latach, głównie dzięki sukcesowi, jaki odniosły portale takie, jak na przykład AirBnB, czy Booking, mocno rozwinął się dosyć specyficzny rodzaj najmu. Mówimy oczywiście o najmie krótkoterminowym, który bije rekordy popularności zwłaszcza w miejscowościach licznie odwiedzanych przez turystów.

Przychody uzyskane w sezonie często przewyższają roczny przychód uzyskany z tradycyjnego całorocznego najmu. Jeśli zdecydujemy się wynająć nasze mieszkanie turystom, a do tego poszukać najemcy, z którym podpiszemy umowę poza sezonem, możemy nawet podwoić nasze zyski.

(czytaj więcej)


Najlepsze plaże w Trójmieście

Morze od zawsze odgrywa kluczową rolę w życiu Trójmiasta. Gdańsk, Gdynia i Sopot to miasta, które na pewno warto odwiedzić, mają dużo do zaoferowania nie tylko miłośnikom odpoczynku, zadowolą również tych, którzy lubią powłóczyć się i poznać każde miejsce dokładniej. Jednak sedno niemal każdego urlopowego wypadu, tkwi w urokach plaż, jakimi szczycą się te nadmorskie miejscowości. Dlatego bez zbędnych wstępów i formalności przedstawiamy Wam nasz subiektywny ranking najlepszych trójmiejskich plaż.

(czytaj więcej)


Jak przygotować apartament do wynajmu krótkoterminowego?

W Internecie znajdziecie mnóstwo poradników dotyczących tego, jak przygotować mieszkanie do wynajęcia. My specjalizujemy się w zarządzaniu najmem krótkoterminowym i chcielibyśmy podzielić się z Wami naszym doświadczeniem wyniesionym ze zrealizowanych projektów w ramach tej wymagającej części rynku nieruchomości. Naszą wiedzę opieramy na własnych doświadczenia, zarówno tych dobrych, jak i tych, które kosztowały nas dużo nerwów i nie zawsze prowadziły nas tam, gdzie zakładaliśmy. Krótko mówić wiemy co robić (co ważniejsze czego nie robić), żeby projekt zakończył się sukcesem!   

(czytaj więcej)


 

Podatek od wynajęcia apartamentu. Jak poprawnie rozliczyć? Jakie obowiązują stawki?

Wynajem własnego apartamentu to jedna z najpopularniejszych i opłacalnych sposobów osiągania dochodu pasywnego. Coraz więcej osób decyduje się na inwestycje w nieruchomości. Łatwa dostępność i stosunkowo niski koszt kredytów hipotecznych sprawia, że choć taki pomysł na dodatkowe pieniądze i zabezpieczenie przyszłości nie jest nowością, to ciągle cieszy się dużym zainteresowaniem. Jak każda forma zarabiania, także najem podlega opodatkowaniu. Warto wiedzieć, w jaki sposób poprawnie i korzystnie rozliczyć z fiskusem z osiągniętych w ten sposób zysków.

(czytaj więcej)


Najem korporacyjny – przyszłość inwestycji mieszkaniowych w Trójmieście?

Trójmiasto to dynamicznie rozwijająca się metropolia. Te trzy miasta położone nad Zatoką Gdańską uchodzą za doskonałe miejsce do wakacyjnego wypoczynku – piękne malownicze plaże, mnóstwo restauracji i bogata oferta kulturalna sprawiają, że w ciepłych letnich miesiącach Gdańsk, Gdynia i Sopot przeżywają prawdziwe oblężenie. W ciągu minionej dekady cały region stał się również jednym z większych w Polsce centrów biznesowych. Prężnie działające parki naukowe, przyjazny klimat dla startupów, czy wreszcie inwestycje stricte biznesowe, jak Olivia Business Centre, Alchemia, Tryton, czy gdyńskie Nowe Orłowo  to tylko niektóre przykłady na to, że Trójmiasto jest otwarte na wielki biznes. Na reakcję nie trzeba było długo czekać. Coraz więcej dużych firm i globalnych korporacji otwiera swoje przedstawicielstwa właśnie w tej części naszego kraju. Dobrze funkcjonujące lotnisko, doskonała lokalizacja, czyste środowisko to tylko niektóre argumenty, które przyciągają do Trójmiasta świat wielkiego biznesu.

(czytaj więcej)


newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij