rezerwuj online

Blog

 

Podatek od wynajęcia apartamentu. Jak poprawnie rozliczyć? Jakie obowiązują stawki?

Wynajem własnego apartamentu to jedna z najpopularniejszych i opłacalnych sposobów osiągania dochodu pasywnego. Coraz więcej osób decyduje się na inwestycje w nieruchomości. Łatwa dostępność i stosunkowo niski koszt kredytów hipotecznych sprawia, że choć taki pomysł na dodatkowe pieniądze i zabezpieczenie przyszłości nie jest nowością, to ciągle cieszy się dużym zainteresowaniem. Jak każda forma zarabiania, także najem podlega opodatkowaniu. Warto wiedzieć, w jaki sposób poprawnie i korzystnie rozliczyć z fiskusem z osiągniętych w ten sposób zysków.

(czytaj więcej)


Najem korporacyjny – przyszłość inwestycji mieszkaniowych w Trójmieście?

Trójmiasto to dynamicznie rozwijająca się metropolia. Te trzy miasta położone nad Zatoką Gdańską uchodzą za doskonałe miejsce do wakacyjnego wypoczynku – piękne malownicze plaże, mnóstwo restauracji i bogata oferta kulturalna sprawiają, że w ciepłych letnich miesiącach Gdańsk, Gdynia i Sopot przeżywają prawdziwe oblężenie. W ciągu minionej dekady cały region stał się również jednym z większych w Polsce centrów biznesowych. Prężnie działające parki naukowe, przyjazny klimat dla startupów, czy wreszcie inwestycje stricte biznesowe, jak Olivia Business Centre, Alchemia, Tryton, czy gdyńskie Nowe Orłowo  to tylko niektóre przykłady na to, że Trójmiasto jest otwarte na wielki biznes. Na reakcję nie trzeba było długo czekać. Coraz więcej dużych firm i globalnych korporacji otwiera swoje przedstawicielstwa właśnie w tej części naszego kraju. Dobrze funkcjonujące lotnisko, doskonała lokalizacja, czyste środowisko to tylko niektóre argumenty, które przyciągają do Trójmiasta świat wielkiego biznesu.

(czytaj więcej)


newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij