Najlepsze miejsce do nurkowania w Bałtyku
2023-04-11 / Facebook

Nurkowanie w Bałtyku to sport ekstremalny, który zdobywa coraz więcej zwolenników. To wyjątkowa atrakcja, która gwarantuje niezapomniane przeżycia. Możesz je sobie zafundować podczas pobytu w Gdyni. Miejscem, gdzie warto zanurzyć się pod wodę jest torpedownia w Babich Dołach.

Babie Doły to najbardziej wysunięta na północ dzielnica Gdyni. Jest tu ślicznie o każdej porze roku. Latem zachęca czyste i zadbane kąpielisko, piękna plaża, a także ruiny po torpedowani – pozostałość z II wojny światowej. To jedno z najładniejszych miejsc przy Zatoce Gdańskiej, gdzie warto wybrać się na spacer. To także znakomite miejsce do nurkowania.

Aura tajemniczości, adrenalina, podwodny świat oglądany tylko przez wybrane osoby – to wszystko, co łączy w sobie i czym przyciąga nowych ochotników nurkowanie. Obecnie przestało być sportem tylko dla wybranych, super wysportowanych i młodych osób. Teraz może go spróbować niemal każdy.

Nurkowanie

Należy pamiętać, że wody Bałtyku są zimne. Dlatego przed wypłynięciem, należy zaopatrzyć się w skafander o wiele cieplejszy, niż na wyjazd do ciepłych krajów. Nurkowanie w Zatoce Gdańskiej, różni się także od tego, które jest proponowane za granicą jako lekka atrakcja wakacyjna. Głębokość w okolicach torpedowni w Gdyni waha się od 6 do 12 m. W niektórych miejscach jest to około 3 metrów. Torpedowania to budynek przypominający swoim kształtem literę U. Otoczony jest gruzem i metalowymi konstrukcjami, które zostały ze złomowane po wojnie. Obiekt połączony jest dwoma kanałami oddzielającymi prawe i lewe skrzydło od głównego budynku. Po środku znajduje się składowisko gruzu i betonowych płyt. Jednak woda robi swoje i rozwinęła się tu też rafa, na której można spotkać babki, węgorz, wężynki, miniaturowe kraby i krewetki oraz tasze. Nurkując trzeba jednak uważać i to bardzo. W wielu miejscach można rozedrzeć skafander bądź uszkodzić sprzęt.

Pamiętaj, że do nurkowania trzeba się dobrze przygotować. To sport, który wymaga odpowiedniego ekwipunku, wyposażenia oraz sprzętu, jak i pracy oraz nadzoru. Jeśli nie jesteś profesjonalnym nurkiem, najlepiej rób to pod okiem profesjonalistów. W Trójmieście znajdziesz wiele firm, które nauczą Cię podstaw tego sportu i będziesz mógł spróbować nurkowania pod ich czujną opieką.

Torpedownia Gdynia

Gdy będziesz w Gdyni warto udać się na Babie Doły. To szczególne miejsce na mapie Trójmiasta. Pamiętaj także o tym, by odpowiednio wcześnie zadbać o nocleg, gdzie będziesz mógł odpocząć i ostudzić swoje emocje po nurkowaniu. Zachęcamy do skorzystania naszej oferty krótkoterminowego wynajmu apartamentów nad morzem:

Zobacz nasze apartamenty na wynajem krótkoterminowy w Trójmieście: