5 najciekawszych muzeów w Gdańsku
2022-06-27 / Facebook

Gdańsk jest miastem, gdzie na pewno nie będziesz się nudził, a każdy dzień możesz mieć wypełniony po brzegi przeróżnymi atrakcjami. W swoich planach urlopowych pewnie nie myślisz, by „włóczyć się” po muzeach. Szczególnie będąc nad morzem. Tu jednak wyprowadzamy Cię z błędu. Polecamy te miejsca, które powinny stać się "must have" i mogą przyjemnie Cię zaskoczyć.


Muzeum II Wojny Światowej

Każdy z odwiedzając polskie wybrzeże powinien zdecydować się na wizytę w tym miejscu i zapoznanie się wystawami dotyczącymi tego wydarzenia. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii, jest to jedno z najnowocześniejszych muzeów w Europie i ma jedną z największych wystaw na świecie poświęconych tematyce II wojny światowej. Ekspozycja główna znajduje się pod ziemią i obejmuje aż 5000 m2. Muzeum pełni również funkcję naukową, edukacyjną i kulturalną. Na wizytę warto zarezerwować sobie kilka godzin!

Muzeum IIWŚ


Muzeum Bursztynu

Miejsce pokazuje jedną z największych kolekcji bursztynu na świecie. Mieści się w XIV-wiecznym Wielkim Młynie w Gdańsku, niegdyś największym w średniowiecznej Europie. Posiada wyjątkową kolekcję bursztynów, a także ekspozycję, która pozwala dowiedzieć się więcej na temat ich wydobywania, obróbki oraz właściwości. Wśród eksponatów można zobaczyć największą na świecie bryłę bursztynu, inkluzje jaszczurki, gekona i pająka ptasznika czy kopie elementów rekonstrukcji Bursztynowej Komnaty.

Muzeum Bursztynu


Centrum Hevelianum

Hevelianum to miejsce, w którym można się spotkać z nauką i historią. Mieści się w samym centrum miasta, na Górze Gradowej, na terenie fortyfikacji obronnych z XIX w.. To idealna przestrzeń do przyjemnego spędzania wolnego czasu, spacerów wśród zabytkowej architektury i relaksu w otoczeniu zieleni. Na wystawach prezentowane są zagadnienia z dziedziny nauk ścisłych, historii, geografii, ekologii czy biologii. Hevelianum to ciekawa atrakcja na rodziny wypad. Zarówno dziecko, jak i dorosły będą się tu doskonale bawić.

Centrum Hevelianum


Europejskie Centrum Solidarności

To nowoczesne muzeum przyciąga nie tylko ekspozycją, ale i wyglądem zewnętrznym budynku, w którym się znajduje. Jest to jedno z najbardziej nowoczesnych muzeów w Polsce. Wystawa stała poświęcona jest historii Solidarności oraz zmianom, jakie dokonały się pod jej wpływem w Europie Środkowej i Wschodniej. Ekspozycja ma charakter narracyjny. Zwiedzający zanurza się w historii opowiadanej przez archiwalne przedmioty, dokumenty, rękopisy, zdjęcia i projekcje wideo, czy też interaktywne instalacje. Spędza się tu średnio 2 godziny. W muzeum znajduje się także Wydział Zabaw przeznaczony dla dzieci, gdzie można zostawić maluchy, by samemu, w spokoju, obejrzeć wystawę.

Centrum Solidarności


Muzeum Narodowe w Gdańsku

To jedno z najstarszych polskich muzeów. To tu można zobaczyć słynny obraz „Sąd Ostateczny” Hansa Memlinga. I warto! Ekspozycja posiada bogate zbiory dawnego i nowoczesnego malarstwa, rzeźby, złotnictwa i ceramiki. gromadzi bogatą kolekcję zabytków metalowych, eksponaty związane ze sztuką sakralną, wyroby rzemiosła artystycznego, a także wykonane ze szlachetnych surowców meble, które niegdyś zdobiły pokoje szlachetnie urodzonych.

Muzeum Narodowe

Wybierając się do Gdańska skorzystaj z naszej oferty wynajmu krótkoterminowego apartamentów:
Apartamenty nad morzem Gdańsk

Zobacz nasze apartamenty na wynajem krótkoterminowy w Trójmieście: