Najlepsze mariny jachtowe w Trójmieście
2023-01-17 / Facebook

Jedną z nowoczesnych i modnych atrakcji turystycznych stały się mariny. Porty jachtowe są obecnie prężnie rozwijającymi się ośrodkami w miastach nadbrzeżnych. Posiadają swoją infrastrukturę, szybko się rozwijają, stawiają na nowoczesne rozwiązania, a co najważniejsze, cieszą oko nie tylko swoich użytkowników, ale także osoby z zewnątrz.

Czy nie wspaniale jest wypić z rana kawę na tarasie z widokiem na gdyńską marinę? Otóż to jest to! Posiadamy w swojej ofercie takie apartamenty na wynajem. Poczuj magię, zobacz jakie mariny jachtowe możesz zobaczyć w Trójmieście.

Marina Gdynia

Uchodzi za największą i najnowocześniejszą marinę w Polsce. Stała sie miejscem modnym, innowacyjnym, gdzie każdy może poczuć odrobinę luksusu i prestiżu. Położona w samym centrum miasta, stanowi jedno z najpiękniejszych miejsc w Gdyni. Usytuowana jest po prawej stronie Skweru Kościuszki (patrząc w stronę Zatoki Gdańskiej). Odbywają się tu: Targi Wiatr i Woda, Gdynia Saling Days oraz zloty największych żaglowców na świecie. Marina posiada 260 miejsc cumowniczych z dostępem do wody i prądu. Dzięki popularności, świetnej infrastrukturze i innowacyjnym rozwiązaniom cieszy się dużą popularnością wśród polskich, jak i zagranicznych żeglarzy. Znakami rozpoznawczymi z daleka od Mariny są: urządzenia stoczni i portu handlowego, falochron wschodni, maszty "Daru Pomorza" oraz wieżowiec Sea Towers.

Marina Gdynia

Marina Gdańsk

Została wybudowana w 1997 roku. Wówczas, miasto obchodziło 1000-lecie istnienia i dołączyło do grona miast europejskich, w których istnieją porty jachtowe położone w samym centrum. Marina usytuowana jest wzdłuż Nabrzeża Szafarnia na Nowej Motławie, na wprost sławnego Żurawia Gdańskiego. Jest w pełni wyposażona w elektryczność, oświetlenie, wodę i urządzenia sanitarne. Stanowi atrakcję nie tylko dla żeglarzy, ale także dla turystów odwiedzających miasto. Cumują tu setki jachtów zarówno polskich, jak i zagranicznych. Marina Gdańsk szybko stała się kolejną wizytówką tego miasta. Odbywają się w niej cykliczne imprezy, jak np. Baltic Sail, Zaruski Cup, Zlot Oldtimerów, Regaty i Puchar Mariny Gdańsk oraz parada 50-letnich jachtów i żaglowców.

Marina Gdańsk

Marina Sopot

Sopockie marina jest najnowszym portem jachtowym na Zatoce Gdańskiej. Otworzono ją w 2011 roku. Znajduje się na końcu sopockiego molo, najdłuższego drewnianego molo w Europie. Wybudowano ją poprzez „doklejenie” do konstrukcji pomostu, nowych, betonowych falochronów. Dwa z nich, wschodni oraz od strony ostrogi, czyli leżący od strony plaży, są zamknięte dla zwiedzających i dostępne jedynie dla załóg jednostek cumujących. Falochrony: przy samym molo oraz południowy, odchodzący w kierunku Gdańska, leżący od strony otwartego morza, udostępnione są dla wszystkich. Sopocka marina cieszy się dużym zainteresowaniem przybywających tu jachtów zarówno z kraju, jak i zza zagranicy. W przystani znajduje się ponad sto miejsc do cumowania. Stanowi nowoczesne miejsce na mapie Sopotu dodając mu prestiżu. Odbywają się tam luksusowe imprezy, wydarzenia żeglarskie, a także szkolenia.

Marina Sopot

Wybierając się do Trójmiasta skorzystaj z naszej oferty wynajmu krótkoterminowego apartamentów nad morzem:

Zobacz nasze apartamenty na wynajem krótkoterminowy w Trójmieście: