Przeszukiwanie plaż z wykrywaczem metali – najlepsze miejsca w Trójmieście
2023-05-23 / Facebook

Będąc na plaży nieraz widzimy osoby chodzące z wykrywaczem metali. Dla jednym to forma relaksu i spędzania hobbistycznie czasu, dla innych jest to dodatkowe źródło zarobku. Na plaży można bowiem znaleźć wiele „skarbów”. Myślisz, żeby spróbować? Zobacz, że to może być świetna zabawa.

Drobne monety, biżuteria, w tym: kolczyki i pierścionki, zegarki oraz inne kosztowności, a także metalowe akcesoria to najpopularniejsze znaleziska na trójmiejskich plażach. Najczęściej są to rzeczy, które zgubili wczasowicze podczas wypoczynku. Czasem można się zdziwić ile tego jest. Często znajduje się także kapsle po piwie lub klucze. Jeśli chcemy wybrać się na łowy najlepszą porą jest noc albo bardzo wczesny poranek. Dlatego nie jest to sport, dla tych lubiących pospać do południa ;)

Jeśli chodzi o miejsce, to wszystkie trójmiejskie plaże nadają się do poszukiwań. Najwięcej chętnych jest oczywiście w Sopocie. Nie dość, że plaża ciągnie się wzdłuż całego kurortu, to jeszcze w okresie letnim, niemal cały czas są na niej ludzie mogący coś zgubić. Na drugim miejscu plasują się plaże w Gdańsku Jelitkowie i Brzeźnie oraz kąpieliska w Gdyni.

Bursztyn

Według polskiego prawa korzystanie z wykrywacza metali jest jak najbardziej legalne. Jeśli chodzi o poszukiwania nad morzem, dozwolone jest ono w piaszczystym pasie nadmorskim, czyli tylko na plaży. Urządzenia nie można używać na wydmach, klifach, w lasach i portach rybackich oraz na przystaniach. Aby kupić taki sprzęt, nie trzeba posiadać specjalnego pozwolenia ani zgłaszać tego faktu do żadnej instytucji.

Warto dodatkowo wiedzieć, że znalezione przedmioty o wartości ponad 100 zł należy zgłosić do miejscowego starostwa powiatowego. Amunicja, pociski czy broń powinny zostać zgłoszone policji. Rzeczy zabytkowe do powiatowego konserwatora zabytków. Przed rozpoczęciem przygody, warto zapoznać się z ustawą o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami, która obejmuje także wykrywacz metali. Po co przysporzyć sobie niepotrzebne kłopoty z niewiedzy.

Przeszukiwanie plaż może być bardzo ekscytujące. Jeśli zamierzasz zacząć swoją przygodę lub spróbować sił w poszukiwaniu nadmorskich skarbów, zadbaj także o nocleg w Trójmieście. Zobacz jaką ofertę apartamentów przygotowaliśmy dla Ciebie, żebyś po dniu pełnym odkryć mógł odpocząć w przestronnym mieszkaniu, obejrzeć w spokoju swoje znaleziska, wyspać się i nabrać sił, by następnego dnia znów ruszyć na plażowe łowy:

Zobacz nasze apartamenty na wynajem krótkoterminowy w Trójmieście: