Punkty widokowe w Gdyni
2023-02-28 / Facebook

Wybieracie się do Gdyni? To świetnie! Zobaczcie jakie punkty widokowe warto odwiedzić!

Gdynia, miasto z morza i marzeń, to jedno z najbardziej rozwijających się młodych miast w Polsce. Co roku przyciąga rzesze turystów. Dlatego warto zobaczyć ją z góry!

Najbardziej znanymi i popularnym punktem jest Kamienna Góra. Znajduje się niemal w centrum, w jednej z najbardziej prestiżowych dzielnic miasta o tej samej nazwie. Z poziomu ponad 50 metrów n.p.m. można podziwiać panoramę Zatoki Gdańskiej i część portu oraz marinę i wejście do basenu jachtowego. W oddali można też zobaczyć zarysowujące się kontury Mierzei Helskiej. To niesamowity widok. Na Kamienną Górę traficie bez problemów, bowiem na szczycie wzniesiono wysoki krzyż, który jest podświetlany nocą. I największy rarytas! Nie musicie się wspinać. Na górę zawiezie Was kolejka. Przejazd jest bezpłatny.

Kamienna Góra

Drugim polecany punktem jest Góra Donas. To najwyższy punkt widokowy w Gdyni i w całym Trójmieście. Jest to maszt telefonii komórkowej, tyle, że z tarasem widokowym znajdującym się 26 m nad ziemią i 231 m n.p.m. Położony jest na zapleczu gdyńskiej dzielnicy Dąbrówka. Wieża jest bezpłatnie udostępniona do zwiedzania w okresie kwiecień - październik. Podziwiać można panoramę Gdyni, Sopotu i niektórych dzielnic Gdańska, a w słoneczny dzień można zobaczyć Bałtyk oraz Półwysep Helski.

Góra Donas

Kolejnym punktem jest wieża widokowa Gdynia Kolibki. Jej wysokość to 28 metrów nad ziemią, powyżej zainstalowane są nadajniki telefonii komórkowej. Na taras widokowy prowadzi ok. 150 schodków ułożonych w spiralę. Jednak warto wytężyć swoje siły, bo z wieży rozciąga się m.in. widok na Trójmiasto, Trójmiejski Park Krajobrazowy oraz Zatokę Gdańską. Wieża znajduje się przy ul. Spółdzielczej w gdyńskiej dzielnicy Orłowo. Wstęp jest bezpłatny, wejście jest możliwe od kwietnia do końca października.

Gdynia Kolibki

Jeśli jesteście miłośnikami pięknych widoków i chcecie poznać Gdynię z innej strony, zobaczyć niesamowite panoramy tego miasta, warto udać się do mniej znanych punktów. Są to:

  1. Widoczek: ul. 2 Morskiego Pułku Strzelców na Witominie - wejście znajduje się na wysokości bloków nr 16 i 18 - widok na Mały Kack i Zatokę.
  2. Punkt przy ul. Ceynowy na Leszczynkach - widok na całą Zatokę, centrum, stocznię i Hel.
  3. punkt widokowy przy ul. Turkusowej - widok na cały terminal kontenerowy, Chylonię i Grabówek.

Życzymy Udanych poszukiwań i niezapomnianych widoków oraz zachęcamy do skorzystania z naszej oferty wynajmu apartamentów:


BillBerry Apartments

Zobacz nasze apartamenty na wynajem krótkoterminowy w Trójmieście: