Rezerwaty przyrody Gdyni
2022-10-27 / Facebook

Gdynia to jedno z najmłodszych miast w Polsce. Nowoczesne, szybko rozwijające się, posiada rozbudowany port, wspaniałą marinę, plażę, a jej zabudowa to unikat na skalę europejską. Co ciekawe, ma aż 4 rezerwaty przyrody, które warto odwiedzić podczas swojej wizyty w tym mieście.

Przede wszystkim warto wybrać się do Kępy Redłowskiej. Rezerwat ten został utworzony w 1938 roku jako jeden z pierwszych w Polsce. Ciągnie się wzdłuż Zatoki Gdańskiej od Polanki Redłowskiej do rzeki Kaczej w Orłowie. Pod ochroną jest naturalny las bukowy na klifowym brzegu poprzecinany głębokimi wąwozami o stromych zboczach. Łączny obszar to 120 hektarów.

Kępa Redłowska

W dolinie rzeki Kaczej rozciąga się rezerwat Kacze Łęgi. Obejmuje odcinek potoku z niewielkim dopływem oraz dobrze zachowany fragment lasu łęgowego z okazałym drzewostanem, w tym wieloma drzewami pomnikowymi oraz bogatym runem. Dojście do niego mamy od strony gdyńskich osiedli: Witomino, Karwiny i Mały Kack.

Kacze Łęgi

W granicach urokliwej dzielnicy o nazwie Pustki Cisowskie znajduje się rezerwat Cisowa.

Obejmuje fragmenty strefy krawędziowej Wysoczyzny Gdańskiej (wysokość ok. 150 m n.p.m.) oraz część polodowcowej doliny erozyjnej (ok. 50 m niżej). Znajdują się w nim głazy narzutowe, występują rzadkie gatunki flory i fauny.

Rezerwat Cisowa

Najmłodszym gdyńskim rezerwatem jest Łęg nad Swelinią. Chroni dobrze zachowane lasy łęgowe i grądowe oraz półnaturalne śródleśne łąki. Z rzadkich ptaków często widuje się tu dzięcioła czarnego i pliszkę górską.

Łęg Swalina

Rezerwaty przyrody to idealne miejsca wypoczynku dla osób, które marzą o beztroskim spacerowaniu na łonie natury. Pamiętajmy, jednak, że jest to miejsce, gdzie to my jesteśmy gośćmi, dlatego wybierajmy się tam z odpowiednim nastawieniem. Wędrujmy tylko wyznaczonymi szlakami, bo tam mamy gwarancję wszystkich wrażeń, które możemy zaobserwować na trasie.

Wybierając się do Gdyni skorzystaj z naszej oferty wynajmu krótkoterminowego apartamentów:
Apartamenty nad morzem Gdynia

Zobacz nasze apartamenty na wynajem krótkoterminowy w Trójmieście: