Sopot Film Festival - 22 Edycja
2022-05-23 / Facebook

La Dolce Vita z Sopot Film Festival

Uwielbiasz oglądać filmy? My też! Dlatego nie możesz przegapić tegorocznego Sopot Film Festival. A jeśli chodzi o nocleg – spokojna głowa, z tym Ci pomożemy!

22. edycja międzynarodowego Sopockiego Festiwalu Filmowego będzie w tym roku wielkim wydarzeniem. Zniesione ograniczenia związane z Covid-19 pozwoliły organizatorom rozwinąć skrzydła. W dniach 4 - 12 Czerwca 2022 nadmorski kurort zmieni się w wielkie kino.

W programie znajdują się filmy nagradzane i wyświetlane na największych festiwalach filmowych, takich jak: Cannes, Berlin, Wenecja, San Sebastian, Sundance, Toronto czy Gdynia. Do tego, przewidziany jest międzynarodowy konkurs filmowy, kino skandynawskie, najlepsze kino autorskie sezonu, pokazy plenerowe z morzem w tle, filmowe śniadania z niemym kinem, młode kino ukraińskie oraz filmowe spacery szlakiem planów filmowych i autorski koncert muzyki filmowej.

Sopocki festiwal to również świetna okazja do nadgonienia filmowych zaległości sezonu. Obejrzysz produkcje, które przewinęły się przez sale kinowe lub te, które ze względu na pandemię i lockdown w ogóle tam nie trafiły. Organizatorzy wybierają i przygotowują zestaw najlepszych produkcji fabularnych oraz dokumentalnych.

Wydarzeniu towarzyszą koncerty. W Operze Leśnej w Sopocie usłyszysz muzykę z filmów realizowanych na południu Europy. Podczas imprezy o znaczącej nazwie „La Dolce Vita?” usłyszymy między innymi: filmowe utwory z klasyki kina, jak: „La Dolce Vita” Federico Felliniego, „Cinema Paradiso” i „Malena” Giuseppe Tornatore oraz „Ojciec Chrzestny” Francisa Forda Coppoli czy też współczesne utwory z filmów „Call me by your name” Luci Guadagnino, „Wielkie Piękno” oraz „Młodość” Paolo Sorrentino, a także muzykę „Spectre” i „No time to die” z filmów o Jamesie Bondzie. Zabrzmią nowe aranże wielkich kompozytorów muzyki filmowej w tym m.in. Ennnio Morricone, Hansa Zimmera, a także Florence + The Machine czy Moderat. Wystąpi Polska Filharmonia Kameralna Sopot pod dyrekcją Rafała Janiaka wraz z zaproszonymi gośćmi. Gwiazdą sceny będzie Paulina Przybysz wraz ze swoim zespołem Rita Pax.

Jeśli chodzi o nocleg, zobacz ofertę naszych sopockich apartamentów. To z nich będziesz miał najbliżej na seanse filmowe i inne wydarzenia towarzyszące. Podczas festiwalu zawsze będziesz mógł podejść do mieszkania, by się przebrać, odświeżyć czy chwilkę zdrzemnąć. W pełni wyposażone, nowoczesne i eleganckie mieszkanie otuli Cię swoim ciepłem. Do dyspozycji masz sypialnie, salon z aneksem kuchennym, łazienkę z prysznicem lub wanną, niezbędne kosmetyki, a nawet suszarkę do włosów, płaski telewizor, WI-FI, a także inne udogodnienia. Pozwól sobie na przyjemny wypoczynek wybierając nasze sopockie apartamenty i ciesz się z uroków tego wyjątkowego festiwalu filmowego.

Zobacz nasze apartamenty na wynajem krótkoterminowy w Trójmieście: