Teatry w Trójmieście
2022-11-22 / Facebook

Gdy poszukujecie wrażeń, inspiracji i piękna dobrze jest odwiedzić teatr. Czy jesteście mieszkańcami Trójmiasta, okolic czy tylko przyjechaliście tu na chwilę, warto wiedzieć, gdzie można wybrać się na wieczorny spektakl, przeżyć niesamowitą duchową przygodę i poczuć powiew kultury. Dziś przedstawiamy wybrane trójmiejskie teatry.

Teatr Wybrzeże (Gdańsk)

To jeden z najbardziej znanych i cenionych teatrów na Pomorzu, jak i w całej Polsce. Choć ma ponad 200 lat, jest otwarty na nowości, innowacje w kulturze i sztuce oraz uznany jest za teatr bardzo nowoczesny. Gościły tu nazwiska wielu znanych osób m.in. Andrzej Wajda, Zbigniew Cybulski, Kalina Jędrusik. Oprócz polskiej klasyki, prezentowana jest bardzo często klasyka teatru obcojęzycznego.

Teatr Wybrzeże

Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej (Gdynia)

Działa od 1958 roku i należy do jednych z najważniejszych instytucji kulturalnych regionu. Możemy tu obejrzeć musicale, operetki, spektakle muzyczne, baletowe, kabaretowe, bajki, koncerty i spektakle kameralne. Przez lata był rozbudowywany i obecnie jest największym teatrem muzycznym w kraju posiadając jednocześnie najnowocześniejsze wyposażenie akustyczne, oświetleniowe i audiowizualne. Trudno wymienić wszystkie tytuły granych tu spektakli, jednak do najbardziej znanych należą: Jesus Christ Superstar, Skrzypek na dachu, Ecita, Hair, Chicago, Lalka, Shrek, Wiedźmin.

Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza (Gdynia)

To jeden z bardzo znanych teatrów w Polsce. Oferuje bogaty repertuar, skierowany do widzów poszukujących wzniosłości intelektualnych i estetycznych, jak i chwili oddechu od męczącej rzeczywistości. Do Teatru Miejskiego należy także Scena Letnia w Gdyni-Orłowie, gdzie widzowie pod gołym niebem, na plaży wśród szumu morskich fal mogą oglądać przygotowane spektakle.

Scena Letnia Teatru Miejskiego

Gdański Teatr Szekspirowski (Gdańsk)

To teatr impresaryjny, bez własnego zespołu aktorskiego. Repertuar oparty jest o cztery główne cykle: Teatry Polskie, Teatry Europy (i Świata), Lato z Szekspirem oraz Scenę Muzyczną (koncerty). Powstał w miejscu, gdzie w XVII wieku funkcjonował budynek Szkoły Fechtunku – pierwszy publiczny teatr ówczesnej Rzeczypospolitej. Bogaty w historię, często odwiedzany przez widzów.

Gdański Teatr Szekspirowski

Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej (Sopot)

Założony przez niemieckiego reżysera i aktora André Ochodlo w 1989 roku sopocki teatr położony jest tuż przy plaży. Wspiera głównie twórczość młodych artystów, ale nie tylko. Bardzo chętnie odwiedzany przez publiczność w każdym wieku. Na scenie Atelier wystąpiło do tej pory wielu uznanych artystów, m.in.: Katarzyna Groniec, Hanna Banaszak, Mirosław Baka, Artur Barciś, Artur Żmijewski i wielu, wielu innych.

Teatr Atelier

Państwowa Opera Bałtycka (Gdańsk)

Jest to największa instytucja kultury województwa pomorskiego. Wszechstronny repertuar, opery, operetki, balet, przyciąga widzów z całego świata. Przez 60 lat Opera Bałtycka wystawiła około 300 spektakli operowych i baletowych. Brały one udział w licznych międzynarodowych projektach.

Państwowa Opera Bałtycka

Jak się domyślacie, nie są to wszystkie trójmiejskie sceny, gdzie możecie się udać. Wybór repertuaru jest ogromny i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Jedno jest pewne - naprawdę warto!

Pamiętajcie też aby skorzystać z naszej oferty wynajmu apartamentów:

Zobacz nasze apartamenty na wynajem krótkoterminowy w Trójmieście: