Zwiedź największy średniowieczny zamek w Europie – Malbork
2023-04-24 / Facebook

Przebywając na wakacjach w Trójmieście warto zadbać o różne atrakcje. I choć w samym Gdańsku ich nie brakuje, warto jednego dnia pojechać do Malborka i zwiedzieć znajdujący się tam największy średniowieczny zamek w Europie.

Malbork położony jest zaledwie 50 kilometrów od Gdańska. To niecała godzina drogi. Miasto leży na obszarze dawnej Pomezanii, w historycznych Prusach Górnych i słynie z zamku, który niegdyś zamieszkiwał Zakon Krzyżacki. To wielka atrakcja zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Zamek Krzyżacki w Malborku zachwyca zarówno swoimi masywnymi murami, jak i wnętrzem. Poznawanie jego historii, sal, korytarzy i komnat może wprowadzić w prawdziwy średniowieczny nastrój. Fascynuje już sam most zwodzony i brama, którą wchodzi się do środka. Zwiedza się go z przewodnikiem lub audiobookiem dostępnym przy kasach. Miłośników historii obdaruje magią i czarem. Dzieci zdobędą niezbędną wiedzę, która przyda im się w przyszłości, zaś turyści będą po prostu oczarowani zamkowymi murami, atrakcyjnością miejsca i wrażeniami jakie ono wywołuje. Nie raz podczas zwiedzania ma się bowiem wrażenie, że za chwilkę zza rogu wyjdzie jakiś Krzyżak.

Zamek Malbork

Warto wspomnieć, że zamek został wybudowany w stylu gotyckim w latach 1274-1457, oczywiści przez Krzyżaków. Jest jedną z największych twierdz średniowiecznej Europy i zarazem największym w pełni zachowanym zamkiem na świecie. W 1997 roku został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, a w 2007 roku uznany za jeden z siedmiu cudów Polski. Zamek krzyżacki to atrakcja turystyczna Malborka, która powinna znaleźć się na liście miejsc do odwiedzenia turysty przyjeżdżającego na Pomorze. To ciekawe, inspirujące i klimatyczne przeżycie. Nie może Cię tam zabraknąć.

Największy średniowieczny zamek w Europie – Malbork, zwiedza się w jeden dzień. Dlatego na nocleg warto wybrać apartamenty w Gdańsku. Oddzielne sypialnie, salon z zestawem wypoczynkowym, aneks kuchenny i nowoczesna łazienka. To wszystko da Ci poczucie przestrzeni, odpoczynku i relaksu. Spraw, że Wasz wyjazd będzie na wysokim poziomie i skorzystaj z naszej oferty wynajmu krótkoterminowego:

Zobacz nasze apartamenty na wynajem krótkoterminowy w Trójmieście: