Muzea w Sopocie
2022-08-23 / Facebook

Czy w najbardziej popularnym nadmorskim kurorcie warto iść do muzeum? Ależ oczywiście! Sprawdź sam.

Muzeum Sopotu

Muzeum Sopotu


Siedzibą muzeum jest odrestaurowana, słynna willa Claaszena o bogatej historii przedwojennej. Miejsce godne polecenia, ponieważ w jego wnętrzach dużo się dzieje. Wystawy przybliżają życie kurortu na przestrzeni zmieniających się czasów. Urządzono tu wystawę stałą, odwzorowującą na przykład wyposażenie sopockich willi przełomu XIX i XX wieku. Ogólne zbiory obejmują około 10 tysięcy eksponatów historycznych i dzieł sztuki, a także sporo eksponatów artystycznych i przedmiotów codziennego użytku pochodzących między innymi ze słynnego sopockiego kasyna. W muzeum znajduje się także przestrzeń wystaw tymczasowych, malarstwa, fotografii i innych dzieł artystycznych.

Skansen Archeologiczny - Grodzisko w Sopocie

Skansen Archeologiczny - Grodzisko w Sopocie


To muzeum zarówno w budynku, jak i na świeżym powietrzu. Tworzy go urokliwy skansen, pozostałość po osadzie obronnej. Jest to najstarszy zabytek w Sopocie. Prezentowane są tutaj zrekonstruowane zabudowania grodu: chaty, brama i częściowa palisada. Wszystkie elementy zabudowy zrekonstruowano dokładnie w miejscach ich odkrycia i pozostałości. Z kolei we wnętrzach budynku znajduje się stała wystawa najstarszych zabytków archeologicznych Sopotu oraz pracownie dla dzieci i młodzieży, gdzie odbywają się liczne warsztaty. Skansen odwiedzany jest przez tysiące turystów z Polski i zagranicy.

Sopot Wax Museum

Sopot Wax Museum


To wielka atrakcja miasta. Wystawa figur woskowych znajduje się na ulicy Bohaterów Monte Cassino obok Multikina. Nie jest wielka, ale wśród przedstawionych postaci zobaczymy m.in. Daniela Craiga, Toma Hanksa, Angelinę Jolie, Brada Pitta, Steve Jobsa czy też Cristiano Ronaldo. Możemy robić zdjęcia i przyjrzeć się z bliska popularnym artystom, sportowcom i ludziom biznesu. Muzeum cieszy się wielką popularnością i bardzo pozytywnymi opiniami. Jest także kącik dla dzieci z ich ulubionymi bohaterami bajek.

Wybierając się do Sopotu skorzystaj z naszej oferty: Apartamenty nad morzem Sopot

Zobacz nasze apartamenty na wynajem krótkoterminowy w Trójmieście: