Najwyższe budynki w Trójmieście
2022-08-31 / Facebook

Fascynacja wysokimi budynkami od wieków stanowi pewien synonim nowoczesności. Stają się one symbolami, które wykraczają poza strefę potrzeb użytkowych. To pewien sposób przekraczania barier i wznoszenia się człowieka na szczyt, który połączył się z architekturą modernizmu. Obecnie wysokie budynki, to już nie tylko architektura mieszkaniowa, ale także budowle użyteczności publicznej. Ich budowa staje się polem do architektonicznego popisu oraz nowatorskich poszukiwań, a także atrakcją dla ludzi.

Czy zastanawialiście się kiedyś jakie są najwyższe budynki w Trójmieście?

Jednym z najwyższych obecnie budynkiem w Trójmieście jest biurowiec Olivia Star w Gdańsku. Liczy sobie 180 metrów wysokości. Poza powierzchnią biurową oferuje taras widokowy oraz restauracje, odbywają się tam liczne imprezy i atrakcje kulturalne. Taras mieści się na 32 piętrze i jest to ogólnodostępna przestrzeń skąd można podziwiać niepowtarzalną panoramę całego Trójmiasta.

Olivia Star

W Gdyni Śródmieście znajduje się Sea Towers. 126 metrów wysokości, 38 pięter. Położony w pobliżu plaży i mariny budynek jest wręcz oszałamiający. Widok na Zatokę Gdańską zapiera dech w piersiach. Stanowi wyjątkowe miejsce na turystycznej mapie Polski i jest najbardziej rozpoznawalnym apartamentowcem na Pomorzu. Co ciekawe, ten luksusowy i niezwykle nowoczesny drapacz chmur powstał w miejscu, gdzie jeszcze 80 lat temu było morze.

Sea Towers

W dzielnicy Wrzeszcz w Gdańsku, mamy zaś budynek zwany Neptunem. Wysokościowiec ma 85 m i 18 kondygnacji. Obecnie jest trzeci na liście najwyższych budynków w Trójmieście. Stanowi centrum biznesowo-biurowe.

Neptun

Mówiąc o najwyższych budynkach warto też wziąć pod uwagę "Zieleniak". Przede wszystkim ze względu na to, że ten 17-piętrowiec stanowi obecnie jeden z symboli Śródmieścia Gdańska rzucając się w oczy z daleka. Powstawał w latach 1965-71 i niektórzy twierdzą, że to tylko stary brzydki biurowiec, który szpeci miasto. Co ciekawe, budowano go od góry do dołu. Tak! Na początku powstały dwa filary, na nich dopiero "zawieszano" piętra.

Zieleniak

Natomiast jeśli szukacie apartamentu do wynajęcia w trójmieście z widokiem na morze, to polecić możemy 16th Floor oraz 17th Floor Sea View.

Pełną listę naszych apartamentów w Gdańsku znajdziecie pod tym linkiem: Apartamenty Gdańsk Wynajem.

Zobacz nasze apartamenty na wynajem krótkoterminowy w Trójmieście: