Gdzie pojechać na majówkę - pomysł na udany długi weekend
2023-03-07 / Facebook

Wszyscy oczekujemy już wiosny, słońca i ciepłych dni. Wraz z towarzyszącym zniecierpliwieniem, możemy planować odpoczynek. I słusznie, bo już niedługo jeden z najpiękniejszy miesięcy, maj, a wraz z nim, długo wyczekiwany weekend majowy. Pojawia się tylko jedno pytanie: gdzie wybrać się na majówkę?

Majówka

Gdańsk

Myślisz, że to miejsce zbyt oczywiste? Mylisz się. To nie tylko miasto, zabytki i morze. Po pierwsze masz tu mnóstwo tras, które możesz poznawać zarówno ze strony lądu: spacerem, czy rowerem, jaki i wody: kajakiem lub statkiem. Polecamy wyprawę na Wyspę Sobieszewką, piknik w jednym z pięknych gdańskich parków, malowniczą trasę ze Stogów na Górki Zachodnie czy też rejs na Westerplatte. Jak widzisz wybór nieoczywistych atrakcji masz ogromny i w zależności, co najbardziej lubisz robić, dobierzesz sobie odpowiednią rozrywkę i znajdziesz nowy sposób na spędzenie majówki w Gdańsku. Jedno jest pewne – nie będziesz się nudził!

Gdańsk

Gdynia

Zamiast tradycyjnego pobytu w mieście, zalecamy trochę poszaleć i zajrzeć w miejsca, które po pierwsze Cię zachwycą, a po drugie, zaskoczą Twoich znajomych przy późniejszych opowieściach. Mało kto wie, że Gdynia ma już ponad 50 murali. Warto zrobić sobie spacer ich szlakiem, by je odkryć. Gdyński street art nie ma oficjalnej mapy, dlatego trzeba mieć oczy szeroko otwarte. Warto zajrzeć na ulicę Starowiejską i 10 lutego oraz kwartał wyznaczony przez ulice: Portową, Derdowskiego, Św. Piotra i Waszyngtona. Kolejne z niecodziennych propozycji spędzenia tu czasu, to zwiedzanie miasta z góry. W Gdyni znajdziemy masę punktów widokowych, o których mało kto wie. Oprócz popularnej Kamiennej Góry i koła widokowego przy plaży, zapraszamy na Górę Donas (najwyższe wzniesienie w mieście), „Widoczek” w dzielnicy Witomino, punkt przy ul. Ceynowy na Leszczynkach czy przy ul. Turkusowej na Obłużu. Inne miejsca, nadal Gdynia, a widoki nie z tej ziemi ;)

Gdynia

Sopot

Sopot już sam w sobie stanowi atrakcję. Mały, klimatyczny nadmorski kurort przyciąga o każdej porze roku od początku swego istnienia. Jednak miasto posiada też miejsca, o których ni każdy wie. Jednym z nich jest Zajęcze Wzgórze. To rezerwat z punktem widokowym, na szczycie którego można obserwować sportowe zmagania na leśnym stadionie lekkoatletycznym, a także podziwiać panoramę miasta i bezkres Bałtyku. Polecamy też Szlak Wiewiórek, czyli liczącą cztery kilometr ścieżkę biegnącą niemal w całości przez gęsty las. To idealne rozwiązanie na spacer. Warto wybrać się w boczne ulice pełne starych, zabytkowych kamienic z pięknymi werandami (m.in. ulica Obrońców Westreplatte). Dla pragnących luksusu dostępne są jedyne tego typu w Polsce sauny na plaży, a Zakład Balneologiczny oferuje zdrowotne kąpiele solankowe oraz inhalacje.

Sopot

To oczywiście tylko nieliczne propozycje spędzenia majówki nad morzem. Trójmiasto przygotowało liczne atrakcje, w tym koncerty, spektakle oraz wydarzenia kulturalne i sportowe, w których możesz wziąć udział. Lokalne instytucje mają wiele propozycji, w tym pakiety dla całych rodzin. Pamiętaj też o strefie gastronomicznej, gdzie możesz wybierać w niezliczonej ilości nadmorskich smaków. Na pewno czekają na Ciebie majówkowe promocje i oferty.

Przyjeżdżając do Trójmiasta skorzystaj z naszej oferty krótkoterminowego wynajmu apartamentów:

Zobacz nasze apartamenty na wynajem krótkoterminowy w Trójmieście: