Noclegi na Sopot Jazz Festival 2022
2022-08-22 / Facebook

Największe muzyczne jesienne wydarzenie na Pomorzu nadchodzi! Sopot Jazz Festival rusza 7 października w Sopocie. Potrwa trzy dni! To międzynarodowy festiwal, idealny dla koneserów dobrego jazzu!

Jak podkreślają organizatorzy, Sopot Jazz Festival, to dni pełne oryginalnej, improwizowanej muzyki z udziałem intrygujących artystów z różnych części świata. Na scenie ujrzymy uznanych artystów średniego i młodego pokolenia z Polski i zagranicy.

Pierwszego dnia wystąpi m.in. Michał Barański, który zaprezentuje swój autorski projekt "Masovian Mantra", łączący elementy folkloru polskiego i indyjskiego. Następnie: Shai Maestro jeden z najbardziej obiecujących i utalentowanych pianistów jazzowych wykonujący utwory z albumu "Human". Kolejny dzień należeć będzie do Artura Dutkiewicza zwanego "ambasadorem polskiego jazzu". Na specjalne zaproszenie organizatorów, artysta zaprezentuje wyjątkowy projekt muzyczny "Tribute To Tomasz Szukalski", w 10. rocznicę jego śmierci Tomasz Szukalskiego, jednego z najwybitniejszych polskich saksofonistów jazzowych. Później, saksofonista Adam Pierończyk oraz Anthony Joseph zaprezentują "Migratory Poets". Jest to niesamowity projekt muzyczny, w którym wyrażona jest fascynacja połączeniem słowa i muzyki improwizowanej. Ostatni dzień to wyrazista, barwna muzyka w wykonaniu Agi Derlak. Artystka prezentuje w swojej twórczości nieposkromioną ekspresję, która kieruje jej muzykę na nowe ścieżki, poprzez historię jej życia, inspiracje jazzem, folklorem latynoamerykańskim i muzyką klasyczną. Na zakończenie rarytas. Wystąpi Mathias Eick – najbardziej rozpoznawalny współcześnie muzyk jazzowy pochodzący z Norwegii. Zaprezentuje materiał z najnowszego albumu "When We Leave".

Jest w czym wybierać. Trzy dni, sześć koncertów, dwie sopockie sceny, a wszystko w klimacie jesiennego nadmorskiego kurortu jakim jest Sopot. Na pewno nie warto przegapić tego wydarzenia!

Uczestnikom festiwalu polecamy nasze apartamenty nad morzem. Sopot jest niewielkim miastem i wszystkie lokale zlokalizowane są blisko festiwalowych wydarzeń, idealne by przemieszczać się pieszo. W pełni wyposażone i umeblowane. Czy przyjeżdżasz sam, z rodziną czy przyjaciółmi, będziesz miał swobodę i komfort pobytu. Doświadcz prawdziwej muzyki i Sopotu. Samodzielny apartament daje Ci unikalną możliwość cieszenia się miastem zapewniając wygodny dom... z dala od domu. Na Sopot Jazz Festival wybierz mieszkanie, nie tylko miejsce do spania. Zobacz naszą ofertę i rezerwuj!

Zobacz nasze apartamenty na wynajem krótkoterminowy w Trójmieście: