Popularne szlaki rowerowe w okolicach Trójmiasta
2023-03-02 / Facebook

Moda na uprawianie sportu trwa w najlepsze. Jednym z częściej wybieranych jest jazda na rowerze. Trójmiasto, choć kojarzy się głównie z plażowaniem lub zwiedzaniem okazałych zabytków, może zaskoczyć tym, że jest znakomicie przygotowane dla rowerzystów. Można przemieszczać się po mieście, wzdłuż morza i po terenach leśnych. Zobacz popularne szlaki rowerowe i w drogę!

Trasa przez Trójmiejski Park Krajobrazowy

Nie sposób opisać wszystkie ścieżki Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w dwóch słowach. Jest ich bardzo wiele i każdy rowerzysta znajdzie coś dla siebie. Najbardziej popularna trasa, oznakowana jest kolorem niebieskim. To gratka dla miłośników dwóch kółek. Wiedzie z Gdańska przez Sopot i Gdynię, a następnie przez okalające trójmiasto lasy i kończy się w okolicach malowniczej Kalwarii Wejherowskiej. Uwaga! Liczy 75 km.

Trójmiejski Park Krajobrazowy

Wzdłuż morza

Trasa rowerowa R10 to chętnie wybierana przez rowerzystów droga wiodąca przez województwa zachodnio-pomorskie oraz pomorskie. Jej łączna długość wynosi ok. 430 kilometrów. Przerażony? Nie potrzebnie! Jeśli jesteś w Trójmieście, warto pokonać jej część. Najprościej zacząć w Gdańsku w nadmorskiej dzielnicy Brzeźno. Od znajdującego się tam parku rusza się w kierunku Sopotu i Gdyni. Jadąc najpierw przez Jelitkowo, podąża się ścieżką rowerową przy nadmorskim bulwarze i dociera do sopockiego molo. Dalej trasa prowadzi przy plaży, aż na granicy z Gdynią, gdzie przenosi się nad klif, odbija na chwilę w głąb lądu, by znów powrócić na brzeg morza. Swoją wycieczkę nalepiaj skończyć na gdyńskim Skwerze Kościuszki.

Wzdłuż morza

Na Hel

Popularna wśród rowerzystów jest także wyprawa na dwóch kółkach na półwysep. Od Władysławowa aż do samego Helu można dojechać oznaczoną kolorem żółtym trasą rowerową. Po drodze przejeżdża się przez Chałupy, Kuźnicę, Jastarnię i Juratę. Plus jest taki, że... można wrócić pociągiem :)

Na Hel

Kaszuby i Żuławy

Będąc w Trójmieście warto także odwiedzić malownicze Kaszuby i Żuławy Wiślane. Trasy rowerowe prowadzą tam przez pola, jeziora, lasy. Poznając Kaszuby na dwóch kółkach natrafimy na wiele ciekawych zabytków, np. zabytkowy pałac w Krokowej czy pozostałości nieukończonej elektrowni nad jeziorem Żarnowieckim. Zaś na Żuławach podczas rowerowej wycieczki warto zanurzyć się w tajemniczą kulturę i cudowny krajobraz tego trochę zapomnianego regionu sąsiadującego bezpośrednio z nadmorskimi plażami Mierzei.

Kaszuby i Żuławy

Wyprawa rowerowa to sposób na poznanie terenów i krajobrazów zupełnie w inny niż dotychczas sposób. Trójmiasto oferuje naprawdę wiele niesamowitych szlaków, które mogą okazać sie niezapomnianym przeżyciem. Zatem, na rower i do boju!

Życzymy udanej wycieczki, niezapomnianych widoków, jak również zachęcamy do skorzystania z naszej oferty wynajmu apartamentów:

Zobacz nasze apartamenty na wynajem krótkoterminowy w Trójmieście: