Trójmiejskie mola
2022-11-08 / Facebook

Każdy kto był w Trójmieście, chociaż raz wybrał się na spacer sopockim molem. Jest to oczywiście najbardziej znane, najdłuższe w Europie drewniane molo. Jednak czy zastanawialiście się kiedyś nad tym, że nie jest to jedyne trójmiejskie molo? Poznajcie wszystkie Trójmiejskie mola i ruszajcie zwiedzać!

Molo w Brzeźnie (Gdańsk). Jest to najmłodszy (oddane w 1996 roku) i najkrótszy (148 metrów) pomost w Trójmieście. Jednak zanim powstał, jeszcze w 1900 roku, nieopodal, znajdowało się tu inne molo, niestety zniszczone podczas wojny. Do molo w Brzeźnie prowadzi przepiękny deptak, który jest przedłużeniem alei Jana Pawła II w Gdańsku i jest jedynym z najbardziej popularnych miejsc odwiedzanych przez mieszkańców i turystów.

Molo Gdańsk Brzeźno

Molo w Orłowie (Gdynia). Obecnie ma 180 metrów długości, z czego 173 metry znajdują się nad wodą. Powstało w czasach I wojny światowej jako niewielki pomost dla statków. Podczas swojej historii było rozbudowywane i zmniejszane, konkurowało z molo w Sopocie.

Obecnie należy do najchętniej odwiedzanych obiektów w mieście. Wstęp jest bezpłatny, a obiekt dostępny jest przez cały rok. Będąc na molo można podziwiać Klif Orłowski, widok na Zatokę Gdańską. To słynne miejsce, odwiedzane licznie przez turystów, zakochanych, fotografów, pary ślubne oraz miłośników pięknych widoków.

Molo Gdynia Orłowo

Molo w Sopocie. Najbardziej znane i rozpowszechnione molo w Polsce i Europie. Liczy 512 metrów, z czego 448 metrów znajduje się nad wodą. Jego początki sięgają 1827 roku, kiedy to powstał niewielki pomost, mierzący 31,5 metra, zbudowany przez Jerzego Haffnera. Przez lata pozostało rozbudowywane. Obecny kształt nadano mu w latach 1927-1928 (oczywiście później było remontowane, unowocześniane i wzmacniane). W 2011 roku zakończyła się budowa znajdującej się przy molo mariny dla ponad 100 jachtów. W sezonie wstęp na sopockie molo jest płatny.

Molo Sopot

Wszystkie trójmiejskie mola są malownicze położone, roztaczają się z nich przepiękne widoki na Zatokę Gdańską oraz na ląd. Warto odwiedzić je zarówno w dzień, jak i w nocy, ponieważ stwarzają niepowtarzalny klimat.

Przyjeżdżając do Trójmiasta skorzystaj z naszej oferty krótkoterminowego wynajmu apartamentów:

Zobacz nasze apartamenty na wynajem krótkoterminowy w Trójmieście: