3 Najczęściej odwiedzane miejsca nad morzem
2022-06-07 / Facebook
1. Trójmiasto

Gdańsk stare miasto

Gdańsk, Gdyni i Sopot zawsze cieszyły się powodzeniem i nie dziwi fakt, że są najczęściej odwiedzanymi przez turystów miejscowościami na wybrzeżu. Tu nikt nie będzie się nudził. Co więcej, każdy znajdzie coś dla siebie. Miasta oferują wiele atrakcji dla tych, którzy lubią aktywny wypoczynek na łonie natury. Szczycą się bogactwem parków oraz zieleni, mają pięknie usytuowane kilometry ścieżek rowerowych oraz szlaków spacerowych. Dla tych, którzy są pasjonatami historii i zwiedzania zabytków, nie starczy czasu, by zobaczyć wszystko podczas jednego pobytu. Zaś miłośnicy plażowania mają do dyspozycji kilka kąpielisk i estetycznych plaż. Są one czyste oraz posiadają udogodnienia, w postaci wc czy przebieralni. Wiele z nich kusi dodatkowymi atrakcjami. Znajdziemy m.in. sauny na plaży, zjeżdżalnie, place zabaw i trampoliny dla najmłodszych.

2. Łeba

Gdańsk stare miasto

Łeba to jedna z największych i najbardziej popularnych miejscowości wypoczynkowych na polskim wybrzeżu. Jest miasteczkiem typowo wypoczynkowym i turystycznym. Posiada port morski i kąpieliska. Położone jest na Wybrzeżu Słowińskim. Swoją popularność zawdzięcza między innymi wspaniałym walorom naturalnym oraz mikroklimatycznym. Można tam spędzać czas aktywnie, np. jeździć na rowerze, żeglować, a także spacerować korzystając z oferty bezpłatnych wędrówek z przewodnikiem. Okolice Łeby słyną ze wspaniałych wydm ruchomych, które stanowią atrakcję na skalę europejską. Plaże mają miękki i czysty piasek, są szerokie i piękne. W miasteczku znajduje się deptak, a także coś dla rodzin z dziećmi - Funlandia, czyli dmuchany park rozrywki.

3. Władysławowo

Gdańsk stare miasto

To bez wątpienia jedna z najchętniej wybieranych miejscowości nad polskim morzem. Ten nadbałtycki kurort położony u podnóża Mierzei Helskiej, przyciąga wielu turystów. Władysławowo tętni życiem oferując przyjezdnym wiele atrakcji. Słynie z pięknych, czystych i szerokich plaż, z których widać Przylądek Rozewie oraz zarys portu. Na niektórych można znaleźć bursztyny. Ma także aleję Gwiazd Sportu, czyli słynny deptaku z gwiazdami upamiętniającymi legendy sportu. Dla dzieci proponuje Lunapark Sowiński, Ocean Park z karuzelami i makietami morskich zwierząt, rezerwat przyrody „Słone Łąki”, motylarnię, gdzie można zobaczyć barwny świat żywych motyli. W mieście nie brakuje sklepów z pamiątkami, klubów tanecznych oraz punktów gastronomicznych z goframi, lodami, piwem, czy dobrą smażoną rybą.

Sezon wakacyjny zbliża się nieubłaganie. To dobry czas, by właśnie teraz dokonać rezerwacji na wymarzony nocleg nad polskim morzem. Zapraszamy.

Wybierając się do Trójmiasta skorzystaj z naszej oferty wynajmu krótkoterminowego apartamentów nad morzem:

Zobacz nasze apartamenty na wynajem krótkoterminowy w Trójmieście: