Gdzie na kajak? Ciekawe pomysły na spływy kajakowe
2023-04-13 / Facebook

Jesteś fanem spływów kajakowych? Poznaj miejsca w Trójmieście i okolicach, gdzie będziesz mógł popływać kajakiem podczas urlopu lub wolnego weekendu. Pamiętaj, to nie tylko aktywny wypoczynek, to także świetny pomysł na spędzanie czasu.

Wycieczka po Motławie

Kajakiem po Gdańsku? Czemu nie! Nie musisz odkrywać miasta chodząc jedynie po jego uliczkach i zakamarkach. Masz okazję zobaczyć Gdańsk z perspektywy wody. Obejrzyj najważniejsze atrakcje. Czeka na Ciebie: Żuraw, kładka na Ołowiankę, Spichlerze, malowniczy kanał Raduni, Stocznia Gdańska, Filharmonia Bałtycka. Na trasie ujrzysz miejsca niedostępne z lądu, a nawet takie, gdzie nie dotrzesz statkiem wycieczkowym. Dopłyniesz do Wyspy Spichrzów i Ołowianki. Miasto w ten sposób możesz zwiedzać samodzielnie bądź z przewodnikiem.

Kajaki Motława

Spływ Radunią

To jedna z bardzo malowniczych tras kajakowych po Kaszubach. Spływ zaczyna się w Ostrzycach przy ujściu rzeki Raduni z Jeziora Ostrzyckiego. Tam też wypożyczysz kajak. Kończy sie w Kiełpinie. Idealnie sprawdzi się dla każdego kajakarza kochającego przyrodę i ciszę. Trasa jest dość łatwa i przyjemna. W tle rozciągają się widoki na wysokie zalesione lub pokryte polami wzgórza, zaś przepływanie pod kilkoma kładkami i mostem, które są na trasie dostarcza wielu emocji.

Kajaki Radunia

Pływanie po jeziorach Kaszubskiego Parku Krajobrazowego

Kaszubski Park Krajobrazowy słynie z pięknych jezior, których na jego terenie jest aż 34. Dlatego jest z czego wybierać, a taki spływ kajakowy sprawdzi się dla każdego. Zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych kajakarzy. To także nie lada atrakcja dla rodzin z dziećmi. Do wyboru mamy kilka miejsc. Należy do nich m.in. Wierzyca i jezioro Wierzysko, choć polecana jest dla bardziej wprawionych. Z kolei trasa Lipusz – Wdzydze Kiszewskie łączy w sobie przepiękne krajobrazy z niezbyt wygórowanym poziomem trudności. Warty uwagi jest także szlak o nazwie Kółko Raduńskie. To jeden z najpiękniejszych w Polsce. Biegnie przez kaszubskie jeziora połączone ze sobą w formie pętli, którą można przepłynąć, rozpoczynając z wybranego przez siebie miejsca.

Kajaki KAszuby

Jeśli planujesz odpoczynek w Trójmieście z wyprawą na kajaki, warto skorzystać z naszej bogatej bazy noclegowej:

Zobacz nasze apartamenty na wynajem krótkoterminowy w Trójmieście: