Globaltica 2022 – festiwal dla całej rodziny.
2022-06-06 / Facebook

Czy wiesz jakie jest największe wydarzenie w kalendarzu letnich imprez kulturalnych w Trójmieście? Globaltica! W dniach 14-16 lipca zapraszamy nad morze na Festiwalu Kultur Świata! Impreza odbywa się w Parku Kolibki w Gdyni Orłowie.

Jak podkreślają organizatorzy Festiwal Kultur Świata Globaltica powstał po to, aby zbliżać do siebie ludzi poprzez budowanie w nich zrozumienia dla obcych tradycji, kultur i obyczajów. Muzyka natomiast jest tego rodzaju medium, które trafia do nawet najbardziej opornych na to działanie serc. To cała idea tego święta. Wśród artystów znajdą się przedstawiciele kultur ze wszystkich kontynentów. W tym roku na scenie wystąpią m.in.: grupa Damir Imamovic Trio grający „bałkańskiego bluesa”, zespół Bab L' Bluz czyli marokańsko-francuski kwartet, który przeniesie nas w świat muzyki Afryki Północnej, Cimarrón – zespół prezentujący niezwykłą mieszankę swoich rdzennych korzeni z historycznymi wpływami andaluzyjskimi i afrykańskimi, z surowym etnicznym śpiewem, rytmicznym tańcem i instrumentalną wirtuozerią oraz Kapela Brodów – coś dla miłośników polskiej muzyki tradycyjnej.

Głównym obszarem festiwalowego działania jest muzyka, jednak wydarzenie prezentuje także twórczość z innych dziedzin, takich jak literatura, sztuki plastyczne, fotografia czy film. Poza koncertami nie zabraknie festiwalowego miasteczka, a w nim skorzystasz ze „Strefy zasilania umysłu”, „Miasteczka społecznego” czy też „Miasteczka kupieckiego”. Zaplanowany jest także specjalny program, wyrażający wsparcie dla osób dotkniętych tragedią wojny w Ukrainie. Na dzieci czekają atrakcje „GLOBALTICA KIDS”, czyli: interaktywne warsztaty, spotkania, oraz spektakle teatralne. Udział pozwoli Twoim pociechom poznać ich twórczy potencjał oraz otworzy ich na różnorodność kulturową, jednocześnie zapewniając świetną zabawę.

Uczestnikom festiwalu Globaltica 2022 polecamy nasze apartamenty. Dogodne lokalizacje i położenie pozwolą odpocząć po pełnej wrażeń imprezie. Jeśli wybierasz się całą rodziną – super! Warunki w naszych mieszkaniach pozwolą Ci odetchnąć nawet, gdy przyjedziesz z garstką maluchów. Przestronne, luksusowe i w pełni wyposażone apartamenty zapewnią relaks i pełny komfort noclegu. Zresztą, przekonaj się sam. Zobacz ofertę i rezerwuj!

Widzimy sie na Globaltice!

Zobacz nasze apartamenty na wynajem krótkoterminowy w Trójmieście: