Najlepsze atrakcje Gdyni
2022-10-05 / Facebook

Gdynia oferuje bardzo dużo atrakcji. Są to zarówno najbardziej znane i powszechne miejsca, jak i wiele punktów nietypowych. Zobacz, co czeka na Ciebie w tym nowoczesnym, portowym mieście.

Skwer Kościuszki

To ulubione miejsce spacerów mieszkańców oraz turystów. Największą atrakcją są cumujące tu przy nabrzeżu zabytkowe okręty i statki żeglarskie. Odbywa się wiele koncertów, festynów i innych imprez. Są także restauracje oraz bary serwującej specjały kuchni pomorskiej.

Skwer Kościuszki

Marina w Gdyni

Uchodzi za największą i najnowocześniejszą marinę w Polsce. Stała sie miejscem modnym, innowacyjnym, gdzie każdy może poczuć odrobinę luksusu i prestiżu. Położona jest w samym centrum miasta i stanowi jedno z najpiękniejszych miejsc. Znajduje się po prawej stronie Skweru Kościuszki (patrząc w stronę Zatoki Gdańskiej).

Marina

Aleja Statków Pasażerskich

Jest to aleja tablic upamiętniających zawinięcie statków pasażerskich do portu w Gdyni. Powstała w 2001 roku, a tablic wciąż przybywa. Mają je tu m.in. statki: Albatros, Birka Princess, Vistamar, Lili Marleen, Grand Princess, Discovery, Star Princess, Constellation, projekt Baltic Cruise, Navigator of the Seas, Hanseatic, Queen Victoria, AIDAluna, Emerald Princess, Grand Mistral, Vision of the Seas, AIDAblu, Mein Schiff 2, Costa Pacifica, Marina, AIDAbella, MSC Orchestra i Celebrity Eclipse. Aleja znajduje się na końcu Mola Południowego i jest to jedyne tego typu miejsce w Polsce.

Aleja Statków Pasażerskich

ORP Błyskawica

Statek muzeum. Jest najstarszym zachowanym niszczycielem – weteranem II wojny światowej i jedynym bojowym okrętem alianckim, który uczestniczył aktywnie w działaniach przez cały okres działań wojennych. Trasa dla zwiedzających przebiega zarówno po, jak i pod pokładem. Można zobaczyć uzbrojenie artyleryjskie i torpedowe, torpedę, działo przeciwlotnicze, miny morskie, miotacze i zrzutnie bomb głębinowych, a także pomieszczenia siłowni, radiostacji rufowej i mieszkalne podoficerów.

ORP Błyskawica

Dar Pomorza

Statek muzeum, jeden z symboli miasta. Trzymasztowy żaglowiec szkolny, fregata, zakupiony przez społeczeństwo Pomorza w 1929 roku dla Szkoły Morskiej w Gdyni. Przepłynął pół miliona mil morskich, co można porównać do 25 rejsów dookoła Ziemi. Przechadzając się po pokładzie oraz poszczególnych kajutach i maszynowni, poznaje się fascynującą historię żaglowca oraz ludzi, którzy spędzili na morzu kawał życia.

Dar Pomorza

Molo Południowe

To przedłużenie Skweru Kościuszki. Powstawało równolegle z budową Portu Gdynia w latach 30. XX wieku. To oś widokowa stąd rozpościera się najlepszy w Gdyni widok Zatoki Gdańskiej, zalesione wzgórza Oksywia, a na wprost na Mierzeję Helską. Przy molo mieszą się przy nim m.in. pomniki: Gra Masztów, Józefa Konrada Korzeniowskiego, kamienny cokół z rzeźbą Marzyciela Dyrygenta Fal, Aleja Statków Pasażerskich.

Molo Południowe

Bulwar Nadmorski im. Feliksa Nowowiejskiego

To promenada o długości 1,5 km prowadząca brzegiem morza. Zaczyna się przy gdyńskich rybkach, czyli rzeźby autorska Adama Smolany, będących symbolem miasta. Na końcu traktu znajduje się rzeźba „Powrót do domu”, przedstawiająca dwa łososie srebrzyste powracające do rzek. Oprócz traktu spacerowego obok umiejscowione są: siłownia „pod chmurką”, plac zabaw dla dzieci, ścieżka rowerowa, restauracje i bary.

Bulwar Nadmorski im. Feliksa Nowowiejskiego

Kamienna Góra

To wzniesienie w Gdyni o wysokości 52 m i zarazem centralny punkt dzielnicy o tej samej nazwie. Położona jest w centrum miasta i prawie nad samym morzem, i uważana jest za niezwykle prestiżową lokalizację. Rozpościera się z niej zapierający dech w piersiach widok na port jachtowy, Skwer Kościuszki i Zatokę Gdańską. To jeden z najlepszych punktów widokowych. Dodatkową atrakcją jest darmowa kolejka, którą można wjechać na górę.

Kamienna Góra

Molo oraz Klif Orłowski

Piękne drewniane molo, którego historia sięga I wojny światowej. W odległych czasach rywalizujące z molo sopockim. Rozpościera się z niego widok na morze, plaże, promenadę, a także na Gdańsk, Półwysep Helski, a przede wszystkim Klif Orłowski.

Klif stanowi stromy brzeg morski Kępy Redłowskiej i rozciąga na długość 650 m. Prezentuje się wyjątkowo zarówno z poziomu morza, jak i z samego szczytu. Z roku na rok, podmywany przez sztormowe fale, coraz bardziej osuwa się do morza. To naturalny proces, którego nie można powstrzymać. Szacuje się, że kolejne pokolenia już go nie ujrzą. Wstęp na molo oraz Klif Orłowski jest darmowy.

Molo oraz Klif Orłowski

Kępa Redłowska

To krajobrazowy rezerwat przyrody w Gdyni. Obejmuje obszar wzdłuż Zatoki Gdańskiej od Polanki Redłowskiej do rzeki Kaczej w Orłowie. Na jego terenie wyznaczone są ścieżki edukacyjne i rekreacyjne. Powstał w 1938 roku.

Kępa Redłowska

Kościół św. Michała Archanioła

Jest to najstarszy budynek zarówno w Gdyni, jak i w całym Trójmieście. To zabytkowy kościół rzymskokatolicki znajdujący się przy ul. płk. Stanisława Dąbka w gdyńskiej dzielnicy Oksywie. Jego historia sięga 1224 roku. Z pierwotnej, średniowiecznej konstrukcji, do dnia dzisiejszego zachowała się jedynie ściana zachodnia świątyni.

Kościół św. Michała Archanioła

Plac Kaszubski

To miejsce reprezentatywne, podkreślające kaszubską przeszłość miasta. Umiejscowiony jest tam pomnik Antoniego Abrahama, działacza społecznego, propagatora polskości Pomorza. Plac Kaszubski był kiedyś centralnym miejscem, gdzie kwitło życie, a kaszubscy rybacy suszyli sieci, powstawały tu pierwsze wille i kamienice, rozwijał się handel w kramach i pierwszych sklepach.

Plac Kaszubski

Domek Abrahama

To jeden z niewielu najstarszych zachowanych zabytków w mieście. Był ostatnim miejscem zamieszkania Antoniego Abrahama. Położony jest pod skosem do ul. Starowiejskiej, w otoczeniu wysokich gdyńskich bloków. Niestety, obecnie należy do prywatnych właścicieli i nie można go zwiedzać. Warto jednak zobaczyć go z zewnątrz.

Domek Abrahama

Plaża Miejska

Najbardziej popularna plaża w Gdyni, położona w środku miasta. Jest szeroka, czysta, piaszczysta, z łagodnym zejściem do morza. Znajduje się na niej wiele atrakcji dla dzieci m.in. rozległy plac zabaw, dmuchana zjeżdżalnia, trampolina. W pobliżu plaży usytuowanych jest sporo miejsc gastronomicznych i innych gdyńskich atrakcji.

Plaża Miejska

Akwarium Gdyńskie

To niezwykłe miejsce w centrum Gdyni, otoczone z trzech stron morzem. Mieści się prawie na samym końcu Mola Południowego. Można tu zobaczyć niezwykłe gatunki ryb, płazów i gadów pochodzących z różnych rejonów świata. Do największych atrakcji należą: rafa koralowa, rekiny, węgorze elektryczne, najmniejszy krokodyl świata, szkaradnice, anakondy zielone, piranie czerwone, największe ryby słodkowodne arapaimy oraz płaszczki. Akwarium zamieszkuje łącznie ponad 1500 żywych organizmów z 250 różnych gatunków.

Akwarium Gdyńskie

Centrum Nauki Experyment

To interaktywne wystawy i przestrzeń do twórczego eksperymentowania zarówno przez dzieci, młodzież, jak i dorosłych. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Wystawa podzielona jest na pięć stref tematycznych. W ten sposób zgłębimy tajemnice wodnego świata, zagadnienia przyrodnicze, fizyczne ciekawostki, poznamy ludzkie ciało oraz sięgniemy po zdrowie. Miejsce stanowi wizytówkę nowoczesnego miasta jakim jest Gdynia.

Centrum Nauki Experyment

Sea Towers

Charakterystyczny, prestiżowy budynek w Gdyni. Położony przy Skwerze Kościuszki i gdyńskiej marinie z oszałamiającym widokiem na Zatokę Gdańską. Wysoki na 126 metrów. Stanowi wyjątkowe miejsce na turystycznej mapie Polski i jest najbardziej rozpoznawalnym apartamentowcem na Pomorzu. Co ciekawe, ten luksusowy i niezwykle nowoczesny drapacz chmur powstał w miejscu, gdzie jeszcze 80 lat temu było morze.

Sea Towers

Muzea

Zwiedzając Gdynię nie sposób pominąć muzeum. Polecamy zajrzeć do: Muzeum Marynarki Wojennej, Muzeum Emigracji, Muzeum Miasta Gdyni, Gdyńskiego Muzeum Motoryzacji, Mini Muzeum Bankowiec, Muzeum Kart do Gry „Ulica Brydżowa”.
Więcej informacji na temat znajdziecie na naszym wpisie: Muzea w Gdyni, które warto odwiedzić

Muzea

Wybierając się do Gdyni skorzystaj z oferty BillBerry Apartments: Apartamenty nad morzem - Gdynia.

Zobacz nasze apartamenty na wynajem krótkoterminowy w Trójmieście: